Faydalı saytlar


Reklam

VİDEO Bütün Xəbərlər

Hallalıq brendi - PAYIM KOLBASALARI

VİDEO Bütün Xəbərlər

Şamaxı Olimpiya İdman Kompleksinin direktor əvəzi Səbuhi Qarayevin müsahibəsi




Avropa Liqasında "Qarabağ"ın günü



Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçiriləcək. Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ” Ukraynada "Vorskla” ilə üz-üzə gələcək. Ağdam təmsilçisinin E qrupundakı rəqibi İngiltərə "Arsenal”ı Portuqaliyanın "Sportinq” klubunu qəbul edəcək.

Azərbaycan milli komandasının futbolçusu Riçard Almeydanın çıxış etdiyi Qazaxıstan "Astana”sı IV matçını evdə keçirəcək. Komandanın rəqibi Çexiyanın "Yablonets” kollektivi olacaq.

Türkiyə təmsilçilərindən "Beşiktaş” səfərdə Belçika "Cenk”i, "Fənərbağça” isə evdə eyni ölkənin "Anderlext” klubu ilə münasibətlərə aydınlıq gətirəcək.

Qonşu ölkənin digər klubu "Akhisarspor” isə İspaniyanın "Sevilya” komandası ilə evdəki matçda sensasiyaya imza atmağa çalışacaq.

Bu mərhələdə "Qarabağ"ın qrupdakı rəqibi "Arsenal”la yanaşı, "Ayntraxt” (Almaniya), "Latsio” (İtaliya), "Çelsi” (İngiltərə), "Sürix” (İsveçrə), "Bayer” (Leverkuzen, Almaniya), "Zaltsbuq” (Avstriya), "Leyptsiq” (Almaniya), "Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) və "Betis” (İspaniya) klubları da 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin edə bilərlər.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
IV tur, 8 noyabr


A qrupu

00.00 Bayer (Almaniya) - Sürix (İsveçrə)
00.00 Ludoqorets (Bolqarıstan) - AEK (Cənubi Kipr)

1	Sürix	                3	3	0	0	5:2	9
2	Bayer	        3	2	0	1	9:7	6
3	Ludoqorets	3	0	1	2	3:5	1
4	AEK	                3      0	1	2	3:6	1


B qrupu

00.00 Seltik (Şotlandiya) - Leypsiq (Almaniya)
00.00 Rusenborq (Norveç) - Zalsburq (Avstriya)

1	Zalsburq	        3	3	0	0	9:3	9
2	Leypsiq	        3	2	0	1	7:4	6
3	Seltik	        3	1	0	2	2:5	3
4	Rusenborq	        3	0	0	3	1:7	0


C qrupu

00.00 Slaviya (Çexiya) - Kopenhagen (Danimarka)
00.00 Bordo (Fransa) - Zenit (Rusiya)

1	Zenit	                3	2	1	0	4:2	7
2	Slaviya	        3	2	0	1	2:1	6
3	Kopenhagen	3	1	1	1	3:3	4
4	Bordo	        3	0	0	3	2:5	0


D qrupu

19.50 Fənərbaxça (Türkiyə) - Anderlext (Belçika)
00.00 Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) - Spartak (Slovakiya)

1	Dinamo Z.	        3	3	0	0	8:2	9
2	Fənərbaxça	3	1	1	1	5:6	4
3	Spartak	        3	1	0	2	2:4	3
4	Anderlext	        3	0	1	2	2:5	1


E qrupu

00.00 Vorskla (Ukrayna) - Qarabağ (Azərbaycan)
00.00 Arsenal (İngiltərə) - Sportinq (Portuqaliya)

1	Arsenal	3	3	0	0	8:2	9
2	Sportinq	3	2	0	1	4:2	6
3	Vorskla	3	1	0	2	4:6	3
4	Qarabağ	3	0	0	3	0:6	0


F qrupu

00.00 Betis (İspaniya) - Milan (İtaliya)
00.00 Olimpiakos (Yunanıstan) - Düdelanj (Lüksemburq)

1	Betis	                3	2	1	0	5:1	7
2	Milan	                3	2	0	1	5:3	6
3	Olimpiakos	3	1	1	1	3:3	4
4	Dudelanj	        3	0	0	3	0:6	0


G qrupu

21.55 Spartak (Moskva, Rusiya) - Reyncers (Şotlandiya)
21.55 Rapid (Avstriya) - Vilyarreal (İspaniya)

1	Vilyarreal	        3	1	2	0	10:5	5
2	Reyncers	        3	1	2	0	5:3	5
3	Rapid	        3	1	0	2	3:8	3
4	Spartak M.	3	0	2	1	3:5	2


H qrupu

21.55 Apollon (Cənubi Kipr) - Ayntraxt (Almaniya)
21.55 Latsio (İtaliya) - Marsel (Fransa)

1	Ayntraxt	3	3	0	0	8:2	9
2	Latsio	3	2	0	1	6:6	6
3	Marsel	3	0	1	2	4:7	1
4	Apollon	3	0	1	2	3:6	1


I qrupu

00.00 Genk (Belçika) - Beşiktaş (Türkiyə)
00.00 Malmö (İsveç) - Sarpsporq (Norveç)

1	Genk         3	2	0	1	7:5	6
2	Sarpsborq	3	1	1	1	5:5	4
3	Malmö	3	1	1	1	3:3	4
4	Beşiktaş	3	1	0	2	5:7	3


J qrupu

00.00 Akhisarspor (Türkiyə) - Sevilya (İspaniya)
00.00 Krasnodar (Rusiya) - Standard (Belçika)

1	Sevilya	        3	2	0	1	12:3	6
2	Krasnodar	        3	2	0	1	4:3	6
3	Standard	        3	2	0	1	5:7	6
4	Akhisarspor	3	0	0	3	1:9	0


K qrupu

19.50 Astana (Qazaxıstan) - Yablonets (Çexiya)
00.00 Dinamo (Kiyev, Ukrayna) - Renn (Fransa)

1	Astana	3	1	2	0	5:3	5
2	Dinamo K.	3	1	2	0	6:5	5
3	Renn        	3	1	0	2	3:5	3
4	Yablonets	3	0	2	1	4:5	2


L qrupu

00.00 BATE (Belarus) - Çelsi (İngiltərə)
00.00 Videoton (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan)

1	Çelsi	        3	3	0	0	5:1	9
2	PAOK	3	1	0	2	4:4	3
3	Videoton	3	1	0	2	2:3	3
4	BATE  	3	1	0	2	4:7	3


Facebook-da paylaş