Faydalı saytlar


Reklam

VİDEO Bütün Xəbərlər

ÖZSÜD - DOĞRU SEÇİM



“Qarabağ”ın potensial rəqibi müəyyənləşdi



"Qarabağ”ın UEFA Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsindəki rəqibləri müəyyənləşib.

Püşkə əsasən, Ağdam təmsilçisi II təsnifat mərhələsində Albaniyanın "Kukesi” komandasını mübarizədən kənarlaşdıracağı halda, BATE (Borisov, Belarus) – HİK (Helsinki, Finlandiya) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.

Çempionlar Liqası

III təsnifat mərhələsi

Çempionlar yolu

Səpələnmişlər

"Zaltsburq” (Avstriya)

"Lüdoqorets” (Razqrad, Bolqarıstan) – "Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi

"Seltik” (Şotlandiya) - "Rusenborq” (Norveç) cütünün qalibi

"Legiya” (Varşava, Polşa) – "Spartak” (Trnava, Slovakiya) cütünün qalibi

"Astana” (Qazaxıstan) – "Mityulland” (Danimarka) cütünün qalibi

"Kukesi” (Albaniya) - "Qarabağ” (Azərbaycan) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

BATE (Borisov, Belarus) – HİK (Helsinki, Finlandiya) cütünün qalibi

"Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – "Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) cütünün qalibi

"Şkendiya” (Makedoniya) - "Şerif” (Moldova) cütünün qalibi

ÇFR (Rumıniya) - "Malmö” (İsveç) cütünün qalibi

"Srvena Zvezda” (Serbiya) – "Suduva” (Litva) cütünün qalibi

AEK (Afina, Yunanıstan)

Püşk nəticəsində adı birinci göstərilən klub (cütlük) ilk oyunu evdə keçirəcək. Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində uduzan komandalar mübarizəni Avropa Liqasının pley-off mərhələsində davam etdirəcəklər.

Liqa yolu

Səpələnmişlər

"Benfika” (Portuqaliya)

PAOK (Yunanıstan) – "Bazel” (İsveçrə) cütünün qalibi

"Dinamo” (Kiyev, Ukrayna)

"Ayaks” (Hollandiya) – "Şturm” (Qrats, Avstriya)

Səpələnməmişlər

"Fənərbağça” (Türkiyə)

"Spartak” (Moskva, Rusiya)

"Standard” (Lyej, Belçika)

"Slaviya” (Praqa, Çexiya)

Püşk nəticəsində adı birinci göstəriləcək komanda ilk oyunu evdə keçirəcək. Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində uduzan komandalar mübarizəni Avropa Liqasının qrup mərhələsində davam etdirəcəklər. İlk oyunlar 7-8 avqustda, cavab qarşılaşmaları isə 14 avqustda keçiriləcək.

Saat 14:45-də isə Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsində mübarizəni dayandıracaq klubların Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsində qarşılaşacaqları komandaların adlarına aydınlıq gətirmək üçün püşkatma təşkil olunacaq. "Qarabağ" "Kukesi" səddini keçə bilməsə, 10 komandadan biri ilə qarşılaşacaq:

Avropa Liqası

III təsnifat mərhələsi

Çempionlar Yolu


Səpələnmişlər

I qrup

"Ludoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Videoton" (Macarıstan)

ÇFR (Kluj, Rumıniya) - "Malmö" (İsveç)

BATE (Borisov, Belarus) - HİK (Helsinki, Finlandiya)

"Şkendiya" (Makedoniya) - "Şerif" (Moldova)

"Legiya" (Varşava, Polşa) - "Spartak" (Trnava, Slovakiya)

Səpələnməmişlər

"Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) - "Valletta" (Malta) cütünün qalibi

"Santa Koloma" (Andorra) - "Valür" (Reykyavik" (İslandiya) cütünün qalibi

"Sutyeska" (Monteneqro) - "Alaşkert" (Ermənistan) cütünün qalibi

"Düdelanj" (Lüksemburq) - "Drita" (Kosovo) cütünün qalibi

"Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) - "Kruzaders" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi

II qrup

Səpələnmişlər

"Astana" (Qazaxıstan) - "Mitjulland" (Danimarka)

"Kukesi" (Albaniya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)

"Dinamo Zaqreb" (Xorvatiya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)

"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Suduva" (Litva)

"Seltik" (Şotlandiya) - "Rusenborq" (Norveç)

Səpələnməmişlər

TNS (Uels) - "Linkoln" (Cəbəllütariq)

"Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) - "Vikinqur" (Farer adaları)

"Spartak Yurmala" (Latviya) - "La Fiorita" (San-Marino)

APOEL (Kipr) - "Flora" (Tallin, Estoniya)

"Kork Siti" (İrlandiya)

Oyunlar avqustun 9-da və 16-da keçiriləcək.


Facebook-da paylaş