Faydalı saytlar


Reklam

VİDEO Bütün Xəbərlər

ÖZSÜD - DOĞRU SEÇİM



Güləşçilərimiz Belarusdan medallarla qayıdır



Belarusun paytaxtı Minskdə 3 qat olimpiya çempionu Aleksandr Medvedin şərəfinə keçirilən beynəlxalq turnir başa çatıb.

Son yarış günündə sərbəst güləşçilərimiz 4, qadın güləşçilərimiz isə 3 medal qazanıb.

Şərif Şərifov (92 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (125 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb.

Ağahüseyn Mustafayev (70 kq) və Anjela Doroqan (53 kq) ikinci, Murtuzəli Müslimov (70 kq), Elmira Qəmbərova (62 kq) və Səbirə Əliyeva (76 kq) isə üçüncü yeri tutub.

Sərbəst güləş

70 kq

FİNAL - Ağahüseyn Mustafayev - Andrey Kvyatkovski (UKR) 0:10
Bürünc medal görüşü - Murtuzəli Muslimov - Abdullagaci Maqomedov (RUS) 5:0
1/2 final - Ağahüseyn Mustafayev - Murtuzəli Müslimov 4:2
1/4 final - Murtuzəli Müslimov - Adilet Anarbekov (KGZ) 10:0
1/4 final - Ağahüseyn Musafayev - Abdullagaci Maqomedov (RUS) *2:2
1/8 final - Murtuzəli Müslimov - Mustafa Kaya (TUR) 13:0
1/8 final - Ağahüseyn Mustafayev - Batir Boryakov (TKM) 11:0

92 kq

FİNAL - Şərif Şərifov - Alixan Jabrailov (RUS) 6:4
1/2 final - Şərif Şərifov - Amarhaci Maqamedov (BLR) 4:0
1/4 final - Şərif Şərifov - Qacimaqomed Najmudinov (RUS) 8:0

125 kq

FİNAL - Cəmaləddin Məhəmmədov - Jivey Denq (CHN) 7:1
1/2 final - Cəmaləddin Məhəmmədov - Georgi Sakandelidze (GEO) 3:2
1/4 final - Cəmaləddin Məhəmmədov - İbrahim Saidov (BLR) 8:4
Təsnifat - Cəmaləddin Məhəmmədov - Danilo Kartavyi (UKR) 12:1

Qadın güləşi

53 kq

3-cü tur - Anjela Doroqan - Yujiao Liu (CHN) 7:5
2-ci tur - Milana Dadaşova (RUS) - Anjela Doroqan 7:4
1-ci tur - Anjela Doroqan - Anastasiya Kanaşeviç (BLR) 4:0

57 kq

1/4 final - Alyona Kolesnik - Ninqninq Ronq (CHN) 6:11

62 kq

Bürünc medal görüşü - Elmira Qəmbərova - Lais Nunes de Oliveyra (BRA) 4:2
1/2 final - Elmira Qəmbərova - Sakşi Malik (İND) 2:6
1/4 final - Elmira Qəmbərova - İnna Trajukova (RUS) +:-

76 kq

Bürünc medal görüşü - Kristina Şumova (RUS) - Səbirə Əliyeva 0:3
1/2 final - Yekaerina Bukina (RUS) - Səbirə Əliyeva 10:0
3-cü tur - Kristina Şumova (RUS) - Səbirə Əliyeva 5:2
2-ci tur - Səbirə Əliyeva - Natalya Lanko (BLR) 4:0


Facebook-da paylaş