Faydalı saytlar


Reklam

VİDEO Bütün Xəbərlər

Hallalıq brendi - PAYIM KOLBASALARI

VİDEO Bütün Xəbərlər

Şamaxı Olimpiya İdman Kompleksinin direktor əvəzi Səbuhi Qarayevin müsahibəsi




“Gömrükçü”lər lider oldu



Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının (ATF) təşkilatçılığı və Koreya Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyinin dəstəyi ilə taekvondo üzrə gənclər arasında “Koreya səfiri kuboku” turnirinə yekun vurulub.

DGK İSM “Gömrükçü” İK-dan verilən məlumata görə, 4-5 dekabr tarixlərində keçirilən sayca 4-cü yarışda respublikamızda fəaliyyət göstərən taekvondo bölmələrinin və klublarının 2002-2004-cü il təvəllüdlü gənc oğlan və qız idmançılar mübarizə aparıb.

300-dən çox gənc taekvondoçunun yarışdığı turnirin sonunda hər çəki dərəcəsində ilk üç yeri tutan idmançılar ATF və Koreya Respublikası səfirliyinin təsis etdiyi kubok, müvafiq diplom və medallarla mükafatlandırılııb.

Yarışda Dövlət Gömrük Komitəsi İdman Sağlamlıq Mərkəzinin “Gömrükçü” İdman Klubunun taekvondoçuları da məşqçi-müəllimlər Vurğun Cəfərov və Müqabil Məmmədovun rəhbərliyi altında uğurla çıxış ediblər. Belə ki, gömrükçülər 3 qızıl, 4 gümüş, 2 bürünc medalla ümumi hesabda birinci pillədə qərarlaşıblar.

İkinci yerə "Cavidan" T.K., üçüncü yerə isə "Fərasət" T.K. komandaları layiq görülüb. Fəxri kürsüdə yer alan idmançıların siyahısını təqdim edirik:
Gənc oğlanlar.

-45 kq

1. Riyad Şirəliyev---"Fərasət" T.K.
2. Kənan Məmmədov---"Gömrükçü" İ.K.
3. Xanmurad Süleymanov---"Qala" T.K.
3. Arif Əliyev---"Azəri" T.K.

-48 kq.

1. Nihad Abbasov---"Gömrükçü" İ.K.
2. Səid İbrahimov---RUGİM.
3. Davud Babazadə---Lənkəran T.İ.M.
3. Yusif Qurbanov---Lənkəran T.İ.M.

-51 kq.

1. Səyyad Dadaşov---Quba.
2. Eyyub Mahmudov---"Ümid" T.K.
3. Kənan Rzazadə---Lənkəran T.İ.M.
3. Rüfət Quliyev---Təhsil-Sumqayıt.

-55 kq.

1. Pərviz İsgəndərov---Təhsil-Sumqayıt.
2. Bəşir Hüseynli---"Ümid" T.K.
3. Cavad Vəlibəyov---Quba U.G.İ.M.
3. Etibar Aliyev---Abşeron.

-59 kq.

1. Nicat Zamanov---"Azəri" T.K.
2. Kənan Mahmudov---Abşeron.
3. Balagül Əlipənahov---Sumqayıt.
3. Raul Əsədli---"Gömrükçü" İ.K.

-63 kq.

1. İmran Köçərli---"Cavidan" T.K.
2. İlkin Fərzəlizadə---"Xəzər" T.K.
3. Əyyub Qasımov---"Neftçi" İ.C.
3. Fuad Tanrıverdizadə---6 saylı U.G.İ.M.

-68 kq.

1. Cavad Ağayev---"Qəbələ" İ.K.
2. Pirəli Cəfərli---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Bahadır Əskərli---Lənkəran T.İ.M.
3. Zeynal Ağayev---Tovuz.

-73 kq.

1. Taleh Süleymanov---"Gömrükçü" İ.K.
2. Namiq Haçıyev---Gömrükçü İ.K.
3. Əhliyar Hüseynov---Biləsuvar.
3. Nurlan Çıraqov---Sumqayıt.

-78 kq.

1. Vüsal Balaqadaşov---"Xəzər" T.K.
3. Seymur Quliyev---"Aran" T.K.
3. Hüseyn Məmmədov---Tovuz.
3. Şamil Bekirov---"Araz-Şöhrət" T.K.

+78 kq.

1. Fəqan Əliyev---"Bozox" T.K.
2. Ramiz Cavadov---"Araz-Şöhrət" T.K.
3. Tural Oruczadə---Lənkəran T.İ.M.
3. Sərdar Rəsulov---Gəncə.
Gənc qızlar.

-42 kq.

1. Saida Əliyeva---"Şahdağ" T.K.
2. Məryəm Vəlizadə---"Gömrükçü" İ.K.
3. Tamilla Musayeva---"Qala" T.K.
3. Nərmin Kərimli---"Hədəf Olimpiya" T.K.

-44 kq.

1. Zivər Tağıyeva---"Cavidan" T.K.
2. Sona Ağayeva---"Gömrükçü" İ.K.
3. Aysun Məmmədova---"Aran" T.K.
3. Sübhanə Kətənova---Gəncə.

-46 kq.

1. Aylin Eynullayeva---"Hədəf Olimpiya" T.K.
2. Nailə Balayeva---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Fatimə Məcidova---Təhsil-Sumqayıt.
3. Aygün İmanova---"Qafqaz" T.K.

-49 kq.

1. Fəridə Rzayeva---"Cavidan" T.K.
2. Aysu Məmmədova--- Göyçay.
3. Nigar Useynova---255 saylı.
3. Nəcibə Canızadə---Lənkəran T.İ.M.

-52 kq.

1. Mirvari Qəmbərli---"Gömrükçü" İ.K.
2. Zəhra Məmmədova---"Azəri" T.K.
3. Ayla Bayramlı---"Gömrükçü" İ.K.
3. Aytəkin İsmayılzadı---R.O.M.

-55 kq.

1. Tulin Ələkbərova---"Neftçi" İ.C.
2. Qönçə Hüseynli---Lənkəran T.İ.M.
3. Leyla Quliyeva---6 saylı U.G.İ.M.
3. İrəm Mirzəyeva---R.O.M.

-59 kq.

1. Bağdagül Nəcəfova---"Fərasət" T.K.
2. Nigar İbrahimova---Sumqayıt.
3. Xanımqız Hüseynova---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Məryəm Məmmədova---Sərhədçi.

+68 kq.

1. İlahə Quluzadə---"Fərasət" T.K.
2. Azərin Mehdiyeva---Göygöl.
3. Səbinə Hüseynli---Şəmkir.

Alxas Məmmədov







Facebook-da paylaş